نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یکی از دستاوردهای مهم حوزه علمیه است که عناصر فاضل در آن فعالیت دارند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در دیدار با آیت اله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با توجه به نقش نهاد در دانشگاه‌ها گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یکی از دستاوردهای مهم حوزه علمیه است و عزیزان در این نهاد به عنوان خروجی‌های حوزه علمیه در فضای دانشگاه حضور دارند و واقعیت این است که اقتضائات دانشگاه و محیط دانشگاه ایجاب می‌کند که عزیزان با روحیه بالا و آمادگی بالا در فضای دانشگاه‌ها حضور داشته باشند زیرا دانشگاه اولین محیط برای ریزش افکار متنوع و تفکرات خارج از مرزها برای دانشجویان است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه افزود: حضور نهاد در دانشگاه‌ها یک حضور افتخارآمیز است و همیشه همکاران ما یک مواجهه‌ی کریمانه با دانشجویان در دانشگاه داشته اند و عمده فعالیت‌های ما همان شئونات حوزوی به معنای عام است.

وی در ادامه گفت: یکی از فعالیت‌های مهم ما جریان تبلیغ است که تا به حال نهاد بسیار قوی عمل کرده است و ۵ هزار طلبه فاضل در مجموعه اعزام مبلغ وجود دارد که ۱۰۰۰ نفر از این افراد به صورت فعال در حال انجام فعالیت هستند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه عنوان کرد: در فضای آموزشی و پژوهشی بیش از ۱۰۰۰ هیئت علمی طلبه  با سطوح عالی مشغول فعالیت هستند و اکنون هم ۲۵۰۰ امام‌ جماعت در دانشگاه‌ها حضور دارند  و ما در دانشگاه‌ها ۲۶۰ دفتر فعال داریم که افراد بسیار موثری از عناصر فاضل حوزه علمیه در آن فعالیت دارند.

وی گفت: یکی از افتخارات نهاد بحث جریان اعتکاف دانشگاهیان است که به یک جریان عمومی در جامعه تبدیل شده است و بحث هیئات دانشجویی که نزدیک به ۷۰۰ هیئت در دانشگاه‌ها حضور دارند و هر کدام فضایی است که اثر تربیتی و معنوی را در دانشگاه‌ها به همراه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی گفت: سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان یکی از بزرگترین سامانه های آموزشی مجازی در کشور است که نزدیک به ۲۰۰ عنوان درسی در آن به صورت مجازی ارائه می‌شود و نزدیک به ۲ میلیون مخاطب از این مجموعه استفاده می نماید.

وی در پایان گفت: ما در مجموعه هایی که لازم است باید از ظرفیت‌های حوزه علمیه در نهاد به صورت جدی‌تر استفاده کنیم و یک نکته مهم این است که تلاش نهاد است که ظرفیت‌های مناسبی را برای حضور همکاران حوزوی خود در نهاد و دانشگاه ها ایجاد نمایند و در بحث تحول علوم اسلامی این دو نهاد مقدس باید تمام ظرفیت های خود را به میدان بیاورند تا این مهم تحقق یابد.

لازم به ذکر است بعد از سخنان آیت‌الله اعرافی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر رستمی، تعدادی از معاونین مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و تعدادی از اعضای هیئت رئیسه نهاد طی سخنانی نقطه نظرات و دغدغه‌های ارزشمند خودشان را جهت همکاری‌های بیشتر و بهتر مطرح نمودند و مقرر شد نشست‌های فصلی این دو نهاد مقدس جهت تصویب زمینه‌های گوناگون همکاری برگزار گردد.

کلمات کلیدی