دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧
صفحه اصلي > آرشیو اخبار 
منو اصلی
منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
اوقات شرعی
اخبار > کرسی آزاد اندیشی با موضوع "دختران خیابان انقلاب" به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه بجنورد برگزار شد .
 


  چاپ        ارسال به دوست

کرسی آزاد اندیشی با موضوع "دختران خیابان انقلاب" به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه بجنورد برگزار شد .

برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع

 

 کرسی آزاد اندیشی با موضوع "دختران خیابان انقلاب" به همت بسیج دانشجویی در دانشگاه بجنورد برگزار شد .

 

در این کرسی آزاد اندیشی که در فضایی صمیمی برگزار شد دانشجویان دیدگاه های خود را راجب دلایل به وجود آمدن این مسئله و نحوه برخورد حکومت با آن بیان کردند .

 

همچنین دانشجویان گریزی به مسئله قانون حجاب در ایران زدند و آن را مورد بررسی خود قرار دادند .

 

مشروح این جلسه به شرح زیر است :

در ابتدا دانشجویی با بیان این نکته که هویت هر انسان از دو مسیر شکل می گیرد گفت : هویت ما انسان ها از دو مسیر به وجود می آید . مسیر اول تاریخچه ی وطن شخص است . مسیر دوم نیز دین هر فرد می باشد . مامی بینیم که در هر دو مسیر مسئله حجاب ، مسئله پذیرفته شده ای است . اما چرا چنین ماجرایی رخ می دهد ؟ ماجرایی که خارج از عرف و دینمان است .

 

این دانشجو در ادامه بیان داشت : دغدغه مردم ما این مسائل نیست و عده سعی دارند دغدغه ی موهومی ایجاد کنند . همانطور که مشاهده کردیم مردم هم با این کشف حجاب همراه نشدند و فقط پنجاه نفر در این اعتراض شرکت کردند که اکثر این افراد هم به اعتراف خودشان وابسته به گروه های خارج نشین بودند .

 

در ادامه دانشجویی ضمن انتقاد از موضوع جلسه گفت : ابتدا این جلسه متناسب با نیازهای مردم نیست . همچنین ماجرای دختران خیابان انقلاب و حجاب را نباید با هم بررسی کرد . ما اگر می خواهیم حجاب را بررسی کنیم هیچ ایرادی ندارد اما چراباید راجب عده ای که مشخص است از کجا تغذیه می شوند جلسه گذاشت و گفتگو کرد ؟

 

در این بین یکی از دانشجویان گفت : این مسئله اتفاقا مهم است . همه دیدیم یک نفر با شعار پوچ رفتن بانوان به ورزشگاه رای می آورد . پس این مباحث اجتماعی دارای اهمیت است وباید راجب آن گفت و گو کرد.

 

دانشجوی دیگری درخصوص برخورد با این افراد گفت : باید برخورد صحیحی با متخلفان داشته باشیم . از طرفی نهادهای فرهنگی ما بسیار ضعیف به وظایف خود عمل کردند که باید پاسخوی این عملکردشان باشند . لذا نباید به نیروی انتظامی خرده گرفت که چرا شما به وظیفه خود عمل می کنید؟ باید بگوییم چرا دیگر نهادها به وظیفه خود عمل نکردند .

 

در پایان این جلسه یکی دیگر از دانشجویان با انتقاد از درگیر شدن جوانان انقلابی به حواشی گفت : متاسفانه هر روز برای ما یک حاشیه ای درست می کنند تا نتوانیم مطالبات اصلی خود را پیگیری کنیم . یک بار از حوادث حاشیه می سازند ، یک بار ما را درگیر خود کشی یک جاسوس می کنند و بار دیگر گرفتار دختران خیابان انقلاب .

 

وی افزود : جوانان انقلابی نبایدبه این حواشی بپردازند و باید سعی کنند مطالبات واقعی خود را به کرسی بنشانند .

 

در انتهای جلسه حاضرین تصمیم گرفتند ، در جلسات بعدی بر روی موضوع "حجاب اجباری ، بله یا خیر ؟" گفتگو کنند .

 


٠٨:٣٨ - دوشنبه ٧ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٦٠٦٠    /    تعداد نمایش : ١٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
حدیث روز
حدیث روز
رسول خدا(ص):
ادامه مطلب
پیوندها