فضای مجازی، ابزار حاکمیتی است/ نباید از شکل‌گیری مباحث انتخاباتی بهراسیم

حجت‌الاسلام‌ علی تقوی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره تمهیدات نهاد رهبری جهت مدیریت فضای دانشگاه‌ها در ایام انتخابات و جلوگیری از فعالیت‌های جناحی گفت: با توجه به ادامه یافتن شیوع کرونا به احتمال زیاد امسال امکان فعالیت حضوری در دانشگاه‌ها را نداشته باشیم، به طور قطع محدودیت‌هایی در برگزاری برنامه‌های انتخاباتی خواهیم داشت و اغلب فعالیت‌ها در فضای مجازی تمرکز می‌یابد.

حجت‌الاسلام‌ تقوی ادامه داد: فضای مجازی در عین اینکه فضای خوبی برای فعالیت است اما دارای نوعی افسارگسیختگی هم هست و فضایی نیست که بتوانیم آن را محدود کنیم یا در سیطره خود داشته باشیم. طراحان این فضا هم به طور صریح اذعان دارند که طراحی این فضا را برای حاکمیت کردن بر مردم و حتی دولت‌ها در جهان انجام داده‌اند، و اهداف حاکمیتی جزء اهداف بلند مدت آنها است و به راحتی نمی‌تواینم برای مدیریت فضای مجازی ممیزی در نظر بگیریم اما می‌توانیم جبهه فعالان انقلابی و تاثیرگذار را در فضای مجازی تقویت کنیم.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: یک وظیفه ما در فضای مجازی ترغیب مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات است و از برخوردهای منطقی در برابر مطالبات و سوالات مردم پرهیز نداشته باشیم و سعی کنیم محیط را برای تضارب آراء و گفتگو و مباحثه باز بگذاریم چرا که از رونق گفت‌وگو و مباحثه است که گفتمان شکل می‌گیرد و مردم خود را در سرنوشت کشور صاحب رای و مسئول می‌یابند.

وی افزود: همه تفکرها، جناح‌ها و گروه‌ها در انتخابات باید در کنار همدیگر یک رقابت سالم را رقم بزنند و دانشجویان به عنوان موذن جامعه نیز در حفظ اخلاق انتخاباتی یاری‌رسان و بازوی مسئولان باشند.

کلمات کلیدی
تهیه کننده:

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *